EDUKACIJA

KARALIAUS MINDAUGO LAIKŲ LIETUVA

Tai istorinės edukacijos programa, skirta 3 - 7 klasių mokiniams. Programos tikslas – gyvai pristatyti viduramžių laikotarpį (XIII-XIV a.), kai formavosi Lietuvos valstybė. Šios pamokos metu vaikai istoriją išgyvens: pamatys, išgirs, pačiupinės, užuos ir net paragaus. Visais 5 pojūčiais gaunamą informaciją vaikai įsimins ilgam.

Programos metu supažindinsime su senovės apranga, buitimi, maistu bei kario gyvenimu ir pramogomis. Kiekvienas pasipuoš senovine sermėga, pamatys ir pasimatuos, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi ir kas padėjo žiemą saugotis nuo šalčio. Mokiniai turės galimybę paragauti senovėje vartotus maisto produktus: girnomis pačių maltus grūdus, skaldytus riešutus... Iš rago, kaip tikri kariai, paskanauti pergalės šaltinio vandens. Sužinos, kada ir iš kur atkeliavo agurkai, kopūstai, bulvės ir kas pirmasis paragavo bananų! Valgydami iš senovinių indų mokysis viduramžių etiketo taisyklių. Praktinių užduočių pagalba mokiniai vaizdžiai susipažins su to meto kario kasdienybe: turės galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą, kariškai papramogauti.

Pamokoje taikomi įvairūs interaktyvūs metodai: komandinės rungtys, žaidimai, užduodami klausimai, senovinių buities ir karybos rekonstrukcijų „pačiupinėjimas“.

Programa skirta: 3 – 7 klasių moksleiviams (vienu metu galime užimti iki 25 vaikų).
Programos trukmė: 45 min. (pagal poreikį programos trukmę galime pratęsti).
Programos vieta: atvykstame į mokyklą ar kitą Jūsų nurodytą vietą.
Renginio kaina: 2 eurai/vaikui.

Programos tikslai:
• netradiciniu būdu paskatinti vaikus domėtis savo šalies istorija;
• suteikti galimybę žinias įsisavinti „gyvai“: paliečiant, ragaujant, matuojantis senovėje egzistavusius rūbus, išmėginant ginklus, karių atributiką, buities reikmenis, dalyvaujant įvairiose rungtyse ir žaidimuose.Į bet kokius iškilusius klausimus atsakysime telefonu ar elektroniniu laišku.
Mūsų kontaktai:
Mob.: 861592611(Judita); 860606781(Mindaugas)
El.p.: judita@vikingukaimas.lt
Interneto puslapis, interneto svetainės, svetainių kūrimas, web dizainas, puslapių kūrimas